Інтернет-магазин ТОВ Об'єднання ЮГ

П'ятничний пост параноїка, або як далі жити? ...

  • 12 липня 2015 15:54:13
  • Отзывы : 1
  • Переглядів: 1971
  • Автор: Дмитрий Снопченко
  • 5 П'ятничний пост параноїка, або як далі жити? ...
Зайшов я вчора чисто випадково в один відомий магазин побутової техніки з червоною лисицею на логотипі. І на вході, біля стійки для перевірки товару і виписування гарантіек, побачив нову стійку з великим банером «IT - Master». У переліку послуг на банері значилося настройка смартфонів, планшетів, ноутбуків, зокрема установка всіх необхідних програм, і антивірусів. Тут то мене і зацікавило, а що ж в якості антивіруса вони пропонують, і за скільки ж опіум для народу? За стійкою був один молодий чоловік років 20, з яким власне і несвезло поспілкуватися зі мною ...

- Вітаю! А скажіть, а ноутбуки налаштовуєте?
- Так, звичайно, прямо тут, при вас все налаштуємо.
- Ух ти. А скажіть, і програми всі поставите теж? І антивірус?
- Так звичайно.
- Ага ... А який саме антивірус ставите? Щоб же хороший, надійний?
- Так, звичайно ж, ми ставимо Essential, дуже хороший.
- Essential? .. Це що за антивірус такий то? .. Microsoft Security Essential чи що? Який йде безкоштовний в складі вінди? А він як за якістю, нормальний?
- Так, саме він, дуже хороший, все ловить. Сам оновлюється щодня, ми налаштовуємо так, що б він автоматично все робив.
- Ага ... А який інший можете поставити? DrWeb або ось кажуть Касперський начебто нічого ...
- Так, можемо, тільки вони всі платні, тобто Ви можете у нас же в магазині купити коробку, і ми його поставимо, активуємо, налаштуємо. Тільки сенсу особливого немає, Касперський він буде дуже сильно навантажувати систему, а різниці ніякої не буде.
- В сенсі? Вони що, всі однакові чи що? Чим то вони ж повинні відрізнятися?
- Вони всі ловлять 100% вірусів, а ці коштують дорого, навіщо Вам за бренд переплачувати? Ми вам Essential поставимо і ніяких проблем з вірусами у Вас не буде ніколи!

Тут я пріфігел остаточно, всі каверзні питання вилетіли з голови як безглузді і нещадні, і я нічого не знайшов кращого як запитати скільки ж це коштує. Продавець пішов до принтера, і повернувся з роздруківкою того, що вони власне пропонують. Пропонують 4 набору послуг, від 250 до 1500 грн. Набір і компоновка пакетів вразили не менше.В основному все зрозуміло, з цікавого з'ясувалося наступне:
п. 4 - установка офісних програм - вони встановлюють OpenOffice, який такий же як і звичайний, і різниці я не відчую
п. 8 - Установка і активація операційної системи - тільки якщо куплена коробка і є код активації.
п. 9 - Створення резервних копій в хмару - доступно тільки в другому пакеті, роблять стандартними засобами Microsoft.
П. 11 - Установка програм для редагування зображень - «Ставимо звичайний графічний редактор». Так і не зрозумів, який саме.
П. 17 - Установка і налаштування драйверів пристроїв і системних утиліт виробника - ставлять драйвера з диска, який йде в комплекті, або якщо його загубили, то тоді скачують з сайту, є тільки в наступному пакеті за 1000 гривень.
П. 18 - Налаштування Батьківського контролю - «Ну це що б діти не лазили по порнографії коли Вас вдома немає» Тобто коли я вдома то можна, так?
П. 20 - Установка програми шифрування даних - ось тут цікавий діалог відбувся ...
- А ось шифрування даних, це у вас як?
- Це що б ніхто крім Вас не зміг прочитати нічого.
- Нє, ну зрозуміло, а як ви це робите, яку програму ставите?
- Ми ставимо свій локер, він встановлює пароль на папки.
- «Свій»? ... Маю на увазі? У вас якась спеціальна програма для цього, своя власна? А можна детальніше?...
- Е-е ... зараз, секундочу ... (уткнувся в комп, потицкал мишкою ...) Так, ось, BitLocker називається. Може встановлювати пароль на любою папку з документами, і тільки знаючи пароль можна туди потрапити.
- Ок, а чим вона краща того ж трукріпта наприклад?
- Ну так BitLocker це ж офіційна програма!

Ось тут не знайшовся ніж йому в цьому заперечити ... Що входить в розважальні програми навіть не питав. Помітив зліва логотип торрент-клієнта, питаю, торренти теж можете поставити? - Так, зможете завантажувати будь-які фільми, музику, програми. - Але це ж ніби як незаконно? ... - Чому, торрент це ж безкоштовна програма. (Ось тут теж заперечити абсолютно нічого було ...)
П. 26 і 27 - Установка антібанера і настройка автоматичного оновлення системи доступні тільки в найдорожчому пакеті за 1499 грн. діалог:
- Скажіть, а хіба автоматичні оновлення не будуть включено за замовчуванням?
- Ні, коли ноутбуки приходять із заводу, воно там відключено, та й буває так, що користувач сам його відключає.

Ось тут не пам'ятаю, як вони з заводу приходять, хто як OEM встановлює, брехати не буду, але єдиний момент, в якому я згоден з товаришем - що якщо людина сама відключив автоматичне оновлення, то нехай плата 1500 грн. За те що б йому його потім включили назад ...
Ще не зовсім зрозуміла різниця між кількістю програм, що встановлюються в пакеті Maximum і Ultra. Різниця становить 5 програм. Пункти 27, 28, 29 не вимагають установки додаткового ПЗ, вони що, ставлять відразу 5 Антібаннер? ... що б напевно? Я хотів запитати що то з цього приводу, але мій мозок вже відмовлявся сприймати інформацію і терпіти все це, і відключився.
Вийшовши з магазину і нервово закурив, я зрозумів що я спілкувався з ним будучи в футболці Касперського smiley. Розповівши цю історію в офісі підняв колегам настрій на весь день!

Так чому цей пост параноїка, і отнють ще не веселий, як могло б здатися спочатку? Адже по ідеї відмінна думка, людина купує в магазині ноутбук, і чи дійсно не вміє встановити все необхідне ПЗ, або не хоче возитися, йому простіше заплатити, і йому тут же біля каси за півгодини все зроблять і налаштують в кращому вигляді! Мотивація магазину теж зрозуміла, криза, кожен викручується як може, придумує новий спосіб продати повітря, а саме і так безкоштовні програми. Так, вони не продають ПО, вони продають послуги з його встановлення та налаштування. Це, так би мовити, бізнес і нічого особистого. Я вже мовчу, що деякі програми «умовно безкоштовні», і поширюються безкоштовно тільки для особистого використання, виключаючи комерційну вигоду. А якщо при їх установці хто то отримує за це прибуток, то це як би вже порушення ліцензійної угоди. Це все на совісті магазину.

А ще на совісті магазину то, що поставили вони на цю роботу відвертих дилетантів, з розрахунком на те, що користувача вони задавлять авторитетом і купою розумних слів, упевненістю в голосі, блискучим бейджиком і вмінням впарювати. І ось це дійсно страшно. Простий користувач після роботи такого майстра буде на 100% впевнений, що він на 100% захищений від усіх відомих і невідомих вірусів, що з його комп'ютером нічого не трапиться і що його дані на 100% в безпеці. Але хіба це так насправді? Від такої ілюзорною безпеки він стане тільки ще безпечніше і самовпевненість, а це ніколи нічого доброго не приносило.

Теоретично я можу ще припустити, що просто потрапив на стажиста, який там перший день або якого просто попросили постояти \ почергувати. Хочеться в це вірити. Але перелік послуг вбив наповал. Його явно не стажисти писали. Чому такі найпростіші, і між тим, найважливіші речі як автоматичне оновлення системи, батьківський контроль, і установка драйверів не включені в стартовий пакет? В найдорожчий пакет включені найпростіші, і тим не менш найважливіші пункти. Це такий новий вид маркетингу? Я б на місці простого користувача, який купив новий ноутбук, і який буде працювати за ним один, заощадив би 500 грн. І не купував би пакет Ultra. А навіщо? Користувач у мене один, ноутбук новий, нічого оптимізувати не треба, а до реклами я і по телевізору вже звик. Платити 500 гривень тільки за включення автоматичного оновлення? Навіщо? Та ні…

Трохи погуглити, я знайшов більш розширений прайсліст їх послуг. посилання - www.foxtrot.com.ua/ru/Files/Docs?doc=347374 Шоу триває ...
Пакет налаштувань планшетного ПК - Оновлення до актуальної версії операційної системи, штатними засобами встановленими OS - входить тільки в найдорожчий пакет за 899 грн. А ось оновити операційну систему на смартфоні не вийде - в пакеті такої опції немає.
Налаштування антивіруса і установка його можлива тільки на пристрої на базі Андроїда. Як на планшетах так і смартфонах. Хоча в переліку операційних систем які вони налаштовують, входить Android, IOS і WindowsPhone
(Версій 7,5; 7,8; ​​8)
У пакеті з налаштування MacBook за 949 Вам поставлять Windows, а антивірус не поставлять взагалі. Зате за 649 грн настроют учетку в AppStore.
Розбивка жорсткого диска на логічні здійснюється тільки якщо це підтримується операційною системою (не уточнюється який саме)

Ще трохи погуглити, я знайшов відкриті вакансії, і подивився які ж вимоги висувають до кандитатами.
вимоги:
освіта середньо-спеціальна, незакінчена вища, вища
націленість на результат, здатність до навчання, товариськість, відкритість новому, приємний зовнішній вигляд
знання операційних систем
Основні обов'язки:
установка програмних пакетів
передпродажна підготовка товару
проведення консультаційної підтримки клієнтів
перевірка і діагностика цифрової техніки
участь в бізнес-процесах магазину
Переваги роботи у нас:
Ми навчаємо. Ким би Ви раніше не працювали, ми дамо Вам всі необхідні знання і навички для того, щоб Ви отримали нову професію і стали успішним співробітником в нашій торговій мережі.
Тобто, виходячи з оголошення і фрази «Ким би Ви раніше не працювали» вони здатні за стислі терміни з сантехніка зробити ІТ-шника!
Страшно, коли дилетантам допомагають такі ж дилетанти, що видають себе за професіоналів, та ще й за гроші ... Де потім шукати крайнього?
Похожие статьи