Інтернет-магазин ТОВ Об'єднання ЮГ

Заарештовано автори банківських троянів Zeus і SpyEye

18 і 19 червня агенти Європолу провели вісім обшуків в чотирьох українських містах, в результаті чого арештовані п'ять підозрюваних Українських хакерів.
Метою цієї операції було кібер-злочинці і їх спільники, які підозрюються в розробці, експлуатації та поширення зловмисних програм Zeus і SpyEye - два добре відомих банківських троянця - а так само в отриманні готівки викрадених коштів. Зловмисники використовували шкідливі програми для атаки на банківські системи в Європі і за її межами, постійно вдосконалювали троянські програми, щоб обійти банківські заходи безпеки. Кожен зловмисник мав свою роль у злочинному угрупованні - одні створювали шкідливе ПО, інші заражали комп'ютери, треті відмивали гроші через «Дроппер». На підпільних форумах вони так само продавали викрадені персональні дані і карткові рахунки, пропонували свої послуги, шукали партнерів для розвитку своєї злочинної діяльності. Це була дуже активна угруповання, яка працювала на всіх п'яти континентах, заражаючи десятки тисяч комп'ютерів користувачів. Орієнтовний збиток становить, принаймні, два мільйони євро.

"В одній з найзначніших операцій, координованих агентством в останні роки, Європол працював з міжнародною командою дослідників, щоб знешкодити групу дуже небезпечних кібер-злочинців. З нашими міжнародними партнерами, ми боремося з погрозами, викликані шкідливими програмами та іншими формами кіберзлочинності, щоб реалізувати безпечні технології фінансових операцій для підприємств і людей в усьому світі ", сказав Роб Уейнрайт (Rob Wainwright), директор Європолу.

"Цей випадок показує, що успішна боротьба з кіберзлочинністю можлива тільки якщо всі учасники розслідування координують свої дії і співпрацюють через кордони. '' Інгрід Машлен-Клаузен (Ingrid Maschl-Clausen), член Європолу в Австрії, так прокоментувала цю подію на прес-конференції у Відні.

Недавні дії було частиною більш широкого розслідування, розпочатого в 2013 році групою спільного розслідування (Австрія, Бельгія, Фінляндія, Нідерланди, Норвегія та Сполучене Королівство), і за сприяння Європолу. За результатами якого минулого тижня загальне число арештів досягло 60 - 34 з них були в рамках операції "Дроппер" проведення голландськими правоохоронними органами.

Європол надає велику підтримку в розслідуванні з 2013 року, включаючи обробку та аналіз терабайт даних, і тисячі файлів в аналітичній системі Європолу - обробки тисяч чутливих оперативних повідомлень; розробка аналітичних звітів розвідки; експертний аналіз пристроїв; організація оперативних нарад і раз в два місяці міжнародні телеконференції. Величезна кількість даних, які були зібрані і оброблені в ході розслідування буде тепер використовуватися, щоб відстежити кіберзлочинців, які як і раніше на волі. І Євроюст та Європол надали фінансування для спільної слідчої групи.

Євроюст провів координаційні наради, в результаті чого судові і слідчі органи працюють спільно. Крім того, Євроюст надає юридичні консультації та сприяння з підготовки спільної слідчої групи, а також підтримку спільного розслідування протягом всього процесу. Євроюст також підтримує контакти на судовому рівні між НЕ-членами ЄС, зокрема з Україною.

Кілька останніх днів стали результатом тривалих розслідувань, які завершилися успішними операціями в Бельгії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Нідерландах та Україні. Такі результати стали можливими завдяки інтенсивній співпраці між об'єднаною слідчою комісією, і правоохоронними і судовими органами в Естонії, Латвії, Німеччини, Молдові, Польщі, України та США.