Інтернет-магазин ТОВ Об'єднання ЮГ

Про електронних жучків у кіно, спецслужбах і нашому житті

 • 20 березня 2018 22:15:15
 • Отзывы : 0
 • Переглядів: 24861
 • Автор: Дмитрий Снопченко
 • 0

У кожному шпигунському фільмі фігурують жучки. Радіомікрофони, GPS-трекери, камери підкидають злодіям, щоби розкрити їхні підступні задуми. Позитивні герої виявляють їх у себе після довгих і малоприємних пригод і з картинним полегшенням викидають у прірву чи топчуть підборами. Але і для реального життя жучки — аж ніяк не фантастика.

Шпигунський скандал 2013 року з американським спецагентом Едвардом Сноуденом у головній ролі, інші факти витоку інформації з ЦРУ, АНБ, що набули розголосу, розкрили нам очі — на озброєнні спецслужб стоять унікальні пристрої негласного збору інформації! До того ж більш технологічні, як порівняти з кіношними.

Здається, де спецслужби, а де я? Та й кіно — це всього лише вигадка, щоби полоскотати мені нерви. Але спробуйте запитати в Гугла, де купити чи як зробити жучок. Перелік запропонованих варіантів просто вражає: сотні, тисячі сайтів!

Виходить, будь-хто може стати власником шпигунського пристрою різного рівня складності.

Кримінальний Кодекс України категорично проти цього. За придбання, використання і збут подібних спецзасобів стаття 359 загрожує штрафом від 200 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи обмеженням волі на строк до чотирьох років, чи позбавленням волі на той самий строк. Але такі перспективи не всіх зупиняють у бажанні пошпигувати за своїми благовірними. А інформація про секрети, плани й можливості конкурентів часто-густо дорожча за штрафи.​

Як розводять жучків

Нечисті на руку конкуренти, навіть ваші партнери, можуть отримати підслуховуючий пристрій одним із трьох доступних способів:

1) Купити готовий пристрій:

a) на будь-якому торговельному інтернет-майданчику з доставкою з Китаю чи США. У цьому випадку є високий ризик, що на митниці «іграшку» затримають і будуть ставити одержувачу вельми незручні запитання з ризиком притягнути його до кримінальної відповідальності;

b) у перекупщиків у межах країни. Це знімає миті ризики, але збільшує вартість виробу.


2) Переробити легальний пристрій зі схожими функціями. У такому випадку потрібні мінімальні знання електроніки і прості інструменти (не складніше паяльника).

3) Зібрати пристрій самостійно. Необхідні глибокі знання радіоелектроніки і складне обладнання (осцилограф, професійна паяльна станція).

Готовий підслуховуючий елемент

Готові працюючі пристрої, які пропонують брати китайці й американці, часто виглядають зовсім неймовірними. Але вони роблять свою чорну справу!

A. Класика жанру, представлена в шпигунських фільмах, — радіожучок із радіусом дії до 100 метрів. Для його успішної роботи в цих межах має перебувати людина з приймачем і навушниками (у фільмах вона переховується в машині під вікнами жертви чи у квартирі навпроти). Пристрій працює за принципом звичайного FM-радіо, для прийому сигналу підійде навіть побутовий радіоприймач. З огляду на те, що в багатьох смартфонах є функція FM-приймача й диктофону, проблем із прослуховуванням не виникне — можна слухати й писати розмови без додаткових витрат на спецтехніку. 

B. GSM-жучок, що працює за принципом мобільного телефону. На нього можна дзвонити і прослухати, що говорять у його оточенні. Найпростіша модель коштує всього $10. Сам шпигун може перебувати як завгодно далеко, хоч в іншому місті. 

C. Більш просунута модель GPS-трекера, з добрим запасом акумулятора і зручним додатком для смартфона. Маленький, у гарному корпусі. Створювався з ідеєю відслідковувати багаж на випадок втрати чи крадіжки. Але з таким самим успіхом його підкидають, наприклад, у сумку дружини чи чоловіка, щоби прослідкувати їхнє пересування. 


D. Аналог попереднього, призначений для автомобіля. Одним рухом вставляється в штатне гніздо машини. Підключившись до живлення бортової мережі, жучок автоматично вмикається, як тільки хазяїн заведе своє авто. Може працювати вічно чи допоки його не знайдуть. 

E. GSM-жучок із мікрокамерою! Робить фото, пише відео. Акумулятора вистачає на тиждень активної роботи з передачі даних чи два тижні в режимі очікування.

F. Найменший GPS-трекер. У нього мінімум функцій, але його можна сховати де завгодно, хоч у підборі черевика. А маючи необхідний об’єм акумулятора він буде працювати майже місяць. ​

Всевидюче око — мініатюрні відеокамери

 1. Найпростіша міні-камера, повністю автономна, але з високою якістю запису. Акумулятора й пам’яті картки вистачає приблизно на годину безперервного запису.
 2. Трохи більшого розміру, але вже з можливістю доступу до WiFi. Подключивши її до інтернету через найближчу WiFi-точку, можна вести спостереження звідки завгодно. Вилучати її для заміни картки, як попередню, немає необхідності. Відео зберігається на віддаленому сервері, до якого є доступ тільки в шпигуна. 
 3. Ще одна вдала модель. Маленька, компактна, з WiFi. У неї можна вкрутити об’єктив під різні завдання й освітлення приміщення.  
 4. Комплект професійної шпигунської камери, готовий для вбудовування в побутові пристрої, елементи декору, інтер’єру й інше. Керується дистанційно зі смартфону. Передбачений вбудований датчик руху — камера сама повідомить власнику, що в її полі зору щось відбувається.​

5. Більш цікавий комплект, створений за принципом модульної системи. Конструктор «збери сам», використовуючи тільки те, що необхідно. 
6. Камера, замаскована під гудзик. Вставляється в петельку піджаку, дріт із живленням і накопичувачем ховається до кишені — і можна йти на ділову зустріч. 
7. Камери під гудзик, гвинт чи просто з об’єктивом типу PinHole. На вибір. 
8. Камера, вбудована в годинник.
9. Класика жанру: камера, вбудована в датчик руху й диму.

10. Камера, вбудована в барсетку. Має пульт дистанційного керування, вмикається і вимикається з брелоку, як від сигналізації. 

Не думайте, що віддаленість Китаю й митні правила зупиняють шпигунів. Є ризикова категорія громадян, яка займається виключно доставкою подібних пристроїв до України. Знайти таких авантюристів у інтернеті нескладно навіть лінивому. Покупку пропонують із передплатою, доставкою по країні оплатою під час отримання, геть до самовивозу! Викрити незаконну діяльність і закрити інтернет-магазини шпигунської техніки важко. Хостяться вони за кордоном, а вийти на реальних продавців практично неможливо.

Небезпечна трансформація

У магазинах будь-якої розвиненої країни пропонується безліч легальних електронних пристроїв, призначених для полегшення життя людини. Але спеціаліст за допомогою простого паяльника переродить їх у шпигунські пристрої:

 • Радіо- чи відеоняня з радіусом дії до 100-200 м. Призначена для стеження за дітьми. Незамінна річ для мам! Але достатньо видалити корпус пристрою — і його можна замаскувати під будь-який предмет інтер’єру.
 • Старі мобільні телефони, з яких видаляють корпус, екран, підсвітку, динамік, пристрій вібрації — будь-які демаскуючі ознаки. Потім вставляють потужний акумулятор, і переводять колишній телефон у режим автовідповідача. Виходить громіздкий, але досить роботящий GSM-жучок. А якщо використати дешевенький смартфон, то й GPS-трекер.
 • Системи відеонагляду легко переобладнуються під приховані камери. Основна проблема — об’єктив. Без спеціального обладнання лінзи не виготовити, а мініатюрні PinHole-об’єктиви (буквально — шпильковий отвір) офіційно заборонені. Але умільці навчилися добувати їх із легальних вандало-захищених пристроїв, наприклад, панелей домофонів для виклику.
 • Квадрокоптер — ще один пристрій, з якого знімають камери. Так, це набагато дорожче, ніж купувати в китайців шпигунські гаджети (хоча вони теж продають квадрокоптери). Але така «іграшка» має готовий комплект мініатюрного обладнання на прийом-передачу, яке працює на офіційних частотах 2,4 и 5 ГГц. Найдешевший коштує 1000 грн, має радіус дії всього 40 метрів і розширення 0,3 мегапікселя. До речі, ті ж китайці пропонують комплектуючі для квадрокоптерів, у тому числі й відеокамери:

a. квадрокоптер із мініатюрною камерою, достатньо відрізати пропелери; 

b. більш просунута версія, зі збільшеною потужністю сигналу (у вісім разів потужніше за попередню) і симпатичною антенкою :) 

c. повністю готовий комплект обладнання, з HD-камерою, приймаючим модулем, екраном, що виводить картинку в режимі онлайн. Приємний бонус — гніздо під SD-картку, на яку записується все, що відбувається. Радіус дії — до 300 метрів.

 

Творчості немає меж

Але справжній шпигун усе тримає під контролем! А тому воліє збирати жучки особисто. У цьому є свої плюси й мінуси.

Мінуси. Простого розуміння технічних принципів роботи шпигунських гаджетів недостатньо — необхідно мати профільну технічну освіту. Також необхідне дороге обладнання — осцилограф, професійна паяльна станція, мікроскоп, хімічні реактиви, купа радіоелементів, багато терпіння й посидючості.

Плюси:​
 

 • яка завгодно висока мініатюризація. У прямому сенсі радіозакладка може бути розміром із сірник;
 • вбудувати можна в будь-який предмет, немає жодних обмежень;
 • низька вартість кінцевого продукту — усі компоненти пристрою можна купити на будь-якому радіоринку чи замовити через інтернет із доставкою до дому. Ніхто не прослідкує, з якою метою робиться покупка. Викрити шпигуна можна, тільки спіймавши його з готовим пристроєм. У всіх інших випадках він простий радіолюбитель;
 • готові схеми у великій кількості є в інтернеті. Так, у відкритому доступі знайдуться тільки тривіальні речі, чи з заздалегідь закладеними помилками в схемі. Але якщо людина розбирається в електроніці, це його не зупинить. На закритих форумах можна знайти навіть дуже цікаві речі.​
Якщо обізнана людина поставила за мету прослідкувати за вами, підслухати, вивчити маршрути пересування, вона це зробить обов’язково — можливостей більш ніж достатньо. Але у вас завжди є шанс уберегтися від цього. Як? Читайте в наступній статті блогу.
 
Похожие статьи